از دفترچه خاطرات یه کوچولوی دو ساله

آقای شهردار تهران بزرگ! آقای رئیس جمهور!
 
در خبرها آمده بود که شهردار محترم تهران مبلغ 3 میلیارد تومان را برای بازسازی لبنان اختصاص داد.
 
آقای شهردار این تصاویر را قبلا دیده اید؟
 
تصاویر کودکانی که به خاطر آتش سوزی در مدرسه و به خاطر نبود بخاری گازی و امکانات گرمایشی مناسب به این چهره افتاده‌اند ...
 
آیا ما کم حافظه شده‌ایم؟ آیا جناب شهردار یادی از این عزیران کرده اند؟
 
آیا کمک به مردم روستایی و به دور از امکانات مملکت خودمون از بذل بخشش برای کشورهای دیگه واجب تر نیست؟
و بسیار پرسش های بی پاسخ دیگر ...

 


  عکسای بالا جدید نیست بیشتر از یکسال هست که این اتفاق افتاده. هر دفعه که عکسارو می بینم بغض راه گلوم رو می بنده . اگه اداره نبود زار زار گریه می کردم. با صدای بلند به زمین و زمان فحش می دادم. عکسایی که می بینید با کدوم یک از معیارهای عدل علی سازگاره که ما همش دم از اون می زنیم . امیدی به بالا نشین ها و مسئولان در مورد این طفلیا نیست . فقط امیدوارم چند تاپزشک متخصص  با وجدان و دلرحم هموطن حالا چه خارج از کشور یا چه داخل کشور این عکسارو ببینند و یه کاری برای این معصوم ها انجام بدن. دلیلی هم نمی بینم که بگم براشون دعا کنید چون مرتکب هیچ گناه کبیره ای نشدند. اگه خدا می خواست می تونست نذاره اینا اینجوری بشن. شاید به نظرتون کفر باشه ولی اینجور جاها به عدالت خدا هم شک می کنم.
/ 8 نظر / 77 بازدید
حمیدرضا نسرین

سلام ....... خب شکلاتت رو یه نمه مهربون تر بخور !!! خب پودر لباسشویی گرون شده دیگه

مریم مجیدی

خیلی متاثر کننده بود هرچند که قبلا هم این عکسا رو دیده بودم اما واقعا خیلی ناراحت کننده است کاش که هرگز اسمی از عدل و انصاف و برابری برده نشه . گاهی وقتا واژه ها معنای خودشونو از دست میدی از بس که ما آدمها بلد نیستیم ازشون درست استفاده کنیم فقط، میشن لقلقه ی زبانمون.

ايلماز

باسلام رنگ مشكي رو از كجا پيدا كردي بابا به اندازه كافي معجزه هزاره سوم اعصاب همه مشكي كرده اما تو ديگه چرا

دوست

زیبایی هایی که خدا افریده اونقد زیادن که بی انصافیه ما همش دنبال تاریکی وزشتی باشیم . تنها خواسته خداوند اینه که ما تماشگر زیباییهاش باشیم بخندیم روشن باشیم وبه دنبال روزنه های نور چشممون بگرده و این صحنه ها فقط در توان وطاقت خود عزیزشه وخودش می تونه درستشون کنه نه شهردار ونه رئیس جمهورو.. یاد بگیریم بهش اعتماد کنیم اخه هیچکی مهربونتر از اون نیست.

حمدیپور

سلام مطلبت در عین سادگی بهترین مفهوم زندگی امروزی مردم ما را نشان می دهد.اما نه . . . نه ... وقتی عکسها رو دیدم فریادی تو دلم گفت چرا همیشه می خوایین قضاوت کنین ؟ چرا فکر نمی کنین؟ چرا ؟ چرا؟ رییس جون شاید خداوند یه موهبتی به اونها عطا خواهد کرد که در عالم کوچک ما درکش سخته؟ خدا مگه همهمونو نیافریده ؟ پس چرا نگران از همیم او بهترین نگهبان ماست . او تنها یار و یاور بی منت ماست.لطف او همواره با ماست .[گل][گل][گل] لحظه هایت پر از شادی.

مریم مجیدی

رییس جان کجایی شما من چندین بار تماس گرفتم و جواب ندادین نگران شدم ها یه خبری بدین

حمدیپور

سلام اگه نیستم فکر نکنی فراموشت کردم ، اگه ... ... میدونی تصمیم گرفته بودم به شما و آقای زارعی زنگ بزنم که یه هو تلفنم قطع شد و من شرمنده تون شدم .در اسرع وقت حتماَ مزاحمتون میشم . چرا نیستی ؟‌چی شده ؟‌چرا تو خودت گم شدی؟‌... هرچی باشه انشاالله خیره .براتون سلامتی و شادکامی آرزومندم. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]