یه داستان کوتاه

اگر در درک شرایط فعلی اقتصادی جهان مشکل دارید ممکن است داستان زیر به شما کمک کند:

روزی روزگاری در روستایی در هند؛ مردی به روستایی‌ها اعلام کرد که برای خرید هر میمون ۱۰ دلار به آنها پول خواهد داد. روستایی‌ها هم که دیدند اطراف‌شان پر است از میمون؛ به جنگل رفتند و شروع به گرفتن‌شان کردند و مرد هم هزاران میمون به قیمت ۱۰ دلار از آنها خرید ولی با کم شدن تعداد میمون‌ها روستایی‌ها دست از تلاش کشیدند. به همین خاطر مرد این‌بار پیشنهاد داد برای هر میمون به آنها ۲۰ دلار خواهد پرداخت. با این شرایط روستایی‌ها فعالیت خود را از سر گرفتند. پس از مدتی موجودی باز هم کمتر و کمتر شد تا روستایی‌ان دست از کار کشیدند و برای کشاورزی سراغ کشتزارهای‌شان رفتند.

 این بار پیشنهاد به ۲۵ دلار رسید و در نتیجه تعداد میمون‌ها آن‌قدر کم شد که به سختی می‌شد میمونی برای گرفتن پیدا کرد. این‌بار نیز مرد تاجر ادعا کرد که برای خرید هر میمون ۵۰ دلار خواهد داد ولی چون برای کاری باید به شهر می‌رفت کارها را به شاگردش محول کرد تا از طرف او میمون‌ها را بخرد.

در غیاب تاجر، شاگرد به روستایی‌ها گفت: «این همه میمون در قفس را ببینید! من آنها را به ۳۵ دلار به شما خواهم فروخت تا شما پس از بازگشت مرد آنها را به ۵۰ دلار به او بفروشید.» روستایی‌ها که وسوسه شده بودند پول‌های‌شان را روی هم گذاشتند و تمام میمون‌ها را خریدند... البته از آن به بعد دیگر کسی مرد تاجر و شاگردش را ندید و تنها روستایی‌ها ماندند و یک دنیا میمون!...

/ 32 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی . رضایی

اولا مطمئنم این سه شب جز بهترین شبای قدیر بوده که بجای کابوس دیدن تا چشمشو میبست عزیزترین دوستاش رو میدید[قهقهه] ثانیا اگه قراره پسره اون یارو!!!! اینقدر خوش تیپ باشه کاریش نمیشه کرد به پدر زن آینده اش رفته حتما[نیشخند] ثالثا چرا من به اونا زنگ بزنم. بذار ایندفعه رو کلی منت کشی کنن تا برنامه شون ردیف شه[عصبانی] رابعا به گفته شیخمون وحید چه معنی داره مراسم تو این ماه برگزار بشه. تو ماه محرم؟ اینا که اینقدر صبر کردن میتونن تا اربعین هم صبر کنن. خامسا: چرا ایندفعه که نوبت من شد تعداد مهمونا رو زیاد میکنی؟؟؟ ناسلامتی اگه قرار باشه ارشد ثبت نام کنم که باید از شماها وام بلاعوض بگیرم[گریه] سادسا: اگه اون قضیه فامیلی واقعا اتفاق میفتاد احتمالا پدر زن و مادر زنمون تا حالا 7 تا کفن پوسونده بود( البته از دست داماد بزرگشون) سابعا: مطمئن باش من زودتر از وحید از پایاننامه ام دفاع میکنم. هشتما( فکر کنم بشه تاسعا):بعنوان عمه ماجرا چرا طرف اونو بیشتر نیگه میداری؟ نهما: قدیر میبخشی که اینقدر تو وبلاگ حضرت شریف جولان میدیم و برای آینده برنامه ریزی میکنیم. این گلا واسه تو. بخوره تو اون فرق سرت[گل][گل][گل][بغل]

مهدی عظیمی پور

سلام[گل] امروز یک اسمس بهم رسید که می‌گفت برای نابودی اسرائیل و آزادی غزه همه سوره حشر می‌خوانیم. این سوره هنگام مبارزه اسلام و یهود نازل شده. شما هم می‌خوانید؟ [ناراحت][گل]

مهدی عظیمی پور

سلام مجدد. [لبخند] جناب قدیر، اولین وبلاگ در بخش پیوند ها (پشت همه درهای بسته تو خدا ایستاده است) حذف شده و موجود نمی باشد. لذا در صورت صلاح دید آن را از لیست پیوند ها حذف کنید. [خجالت] راستی یادتون نره سوره حشر رو هم بخونید. در حمایت از مظلومیت مردم غزه [گل]

وحید

وای قدیر خوش به حالت که سه روز پشت سرهم خواب ما دوتا رو دیدی. ببین چه عمل صالحی انجام دادی که همچین افتخاری نصیبت شده؟!! ابوطبری گوید عروسی در خواب دیدن نشانه فرج است! اگر مرد در خواب عروسی ببیند به زودی داماد شود و اگر زن در خواب عروسی بیند خواستگار وافر یابد! اما درباره خواب اتوبوس باید بگم من عجله داشتم برم به کار پایان نامه برسم واسه همین زودتر پیاده شدم شرمنده دیگه! درمورد خواب سومت نمی تونم نظری بدم. پسرم خودش درمورد آینده اش تصمیم می گیره. حتی اگه پسرم راضی باشه پدرزنش آدمی مثل مهدی باشه من حرفی ندارم ولی براش متاسفم![نیشخند] ضمنا مجیدی نگو خوب شد این کارو نکردین شاید اگه فرصت مناسبی پیش بیاد این اتفاق بیفته![زبان] مهدی تو هم حرفای منو تحریف نکن. من کی گفتم چه معنی داره مراسم تو این ماه برگزار بشه؟!!

پارازیت

رسانه اي دولتي ايران بر اساس دكترين رسمي تمام اخبار پيرامون فلسطين و اسراييل را تحريف مي كنند تا بتوانند احساسات مردم را در جهت سياست خود هدايت كنند.جاي تاسف دارد كه از رسانه هاي جمهوري اسلامي از “عمليات شهادت طلبانه” يك “مبارز فلسطيني” بشنوي كه خود را در اسراييل منفجر كرده است و “دو صهيونيست” را كشته و به درك واصل كرده است و همان روز در رسانه هاي آزاد در اروپا بخواني كه انفجار در يك مركز خريد رخ داده بوده است و دو صهيونيست به درك واصل شده، زن جوان 25 ساله اي به همراه دختر 3-4 ساله اش بوده اند. همين گونه است تقريبا تمام اخباري كه رسانه هاي حكومتي جمهوري اسلامي به مردم ايران ارايه مي دهند و ما در جاهاي ديگر چيز ديگري مي خوانيم و مي بينيم.

پارازیت

نچه هست اين است كه اسراييل مدتها بود به حماس هشدار مي داد كه دست از موشك پراكني به مناطق مسكوني اسراييل بردارد.تا همين چهار روز پيش هيچ كجا در دنياي عرب يا ايران نديدم كه كسي از حماس بخواهد كه موشك پراكني را متوقف كند. هيچ انتقادي نبود. همه اينهايي كه اكنون سر به انتقاد برداشته اند، همگي ساكت بودند . حال، جدا از درگيري تاريخي فلسطيني ها و اسراييل، كدام آدم عاقلي انتظار دارد كه بر سر مردمان كشوري 5000 موشك شليك شود و حكومت آنجا بدون عمل بنشيند.

پارازیت

حماس كه مواجب گير حكومت اسلامي ايران است، تنها و تنها به منافع حزبي و بنيادگرايانه خود مي انديشد، نه به دمكراسي اعتقاد دارد و نه به منافع مردم فلسطين. حماس در تاريخ خود چيزي جز خشونت، سلاح و بمب به كار نبرده است. هيچ بهايي براي آنها زياد نبوده است، چه زندگي مردم بي گناه غيرنظامي در اسراييل، در مراكز خريد، اتوبوس، مدرسه يا كافه و ديسكوتك و چه مردم فلسطين كه مي روند و پشت آنها پنهان شده و از آنها به عنوان سپر انساني سوء استفاده مي كنند.

پارازیت

فلسطينيها در طول 60 سال نه پيشرفت علمي كرده اند و نه پيشرفت اقتصادي و نه عقلشان رشد كرده است. تنها دستاوردشان توليد بچه است. 300 هزار نفري كه شصت سال پيش رانده شده بودند، اكنون شده اند 3،5 ميليون نفر در مقابل اسراييل فسقلي محاصره شده در ميان عربها به تمام پيشرفت هاي ممكن دست يافته است

پارازیت

در رفتار جمعي فلسطيني ها نقش خرد و انديشه خيلي كمرنگ است. آنها در سياست جمعي خود نمي فهمند كه با اين موشك هاي قراضه درپيتي تنها به جنگ طلبان اسراييلي بهانه مي دهند كه صداي طرفداران صلح در اسراييل را خاموش سازند و اين كارها را كه شاهد هستيم، بكنند.

مهدی عظیمی پور

بعضی ها سنگ چه کسی را به سینه می زنند؟ که حتی از بردن نام خود واهمه دارند! مطمعناَ هیچ کسی دوست ندارد جنگی صورت گیرد. از طرف هر ملت یا دولتی که می‌خواهد باشد. رسانه ملی ایران از دید خود به قضایا می‌نگرد و پارازیت از دید خود که هر دو کاملا متفاوت اند. اما آنچه مسلم است این است که پارازیت با اسلام مخالف است. یهود سالیان زیادی است که در مقابل اسلام صف آرائی کرده و بحث چهار روز پیش یا چند سال پیش نیست.