دفترچه ی یادداشت همیشگی

سلام. دیروز داشتم ضمیمه "کلیک" روزنامه ی جام جم رو می خوندم که به یه مطلب جالب برخوردم. به نظرم مطلب به درد بخوری بود گفتم بذارمش اینجا تا بقیه دوستان هم اگه مایل بودند ازش استفاده کنند. با این مطلبی که امروز نوشتم فکر کنم بعد مدتهای مدید دوری از مطالب علمی، وبلاگم یه خورده رنگ علمی بودن رو هم می چشه. امید که خوشتون بیاد.

 

"دفترچه ی یادداشت همیشگی"

اگر از آن گروه افرادی هستیدکه اکثر اطلاعات مفید خود را از اینترنت به‌دست می‌آورند، به ویژه اگرتعداد موارد مفیدی که ضمن جستجو در وب به‌دست می‌آورید زیاد و حجم آنهااندک است، حتما تاکنون با مشکل پیدا کردن مجدد اطلاعات روبرو شده‌اید. اغلب جستجوگران صفحات وب زمانی که در جستجوی مطلب خاصی هستند، با مواردیروبرو می‌شوند که ممکن است با مورد جستجو مرتبط نباشد، اما در جایی دیگربه کار آید. مشکل اغلب ما فراموش کردن سایتی است که اطلاعات را در آنیافته‌ایم.

وبسایت Evernote.com برای حل این مشکل چاره‌ای اندیشیده است. این ابزار کوچکسودمند که برای سیستم عامل‌های ویندوز، Mac و تلفن همراه طراحی شده است،به کاربران کمک می‌کند اطلاعاتی از این نوع را در مکانی مطمئن ذخیره کنند. برای استفاده از این نرم‌افزار کاربران ابتدا باید در وب سایت فوق ثبت نامکنند و سپس دستورات مربوط به نصب نرم‌افزار را در صفحه بارگذاری دنبالکنند. پس از نصب نرم‌افزار می‌توان تا چهل مگا‌بایت اطلاعات را با استفادهاز این امکان ذخیره کرد. پس از نصب نرم‌افزار یک آیکون که به شکل سر یکفیل به رنگ سبز است در مرورگر شما تعبیه خواهد شد. برای ثبت کردن سایتی کهاطلاعات مورد نظر شما در آن قرار گرفته است کافیست روی آیکون کلیک کنید. این کار تمام صفحه را در فضای اختصاص داده شده به شما در Evernote ذخیرهخواهد کرد.


به این ترتیب وقتی یادداشت‌های خود را در نرم‌افزارچک می‌کنید، همه اطلاعات مورد‌نظر، از متن و تصویر گرفته تا لینک‌ها رامشاهده خواهید کرد. این امر جستجوی اطلاعات را به ساده‌ترین شکل ممکن عملیمی‌سازد.

منبع : بی‌بی‌سی

من خودم نیم ساعت پیش دانلودش کردم. برنامه به راحتی دانلود و اجرا شد و هیچ مشکلی هم پیش نیومد. اگه می خواین به سایت مذکور برین اینجا کلیک کنید.

 

 

/ 20 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پارازیت

سيداحمد علم‌الهدي، در خطبه‌هاي نماز جمعه تاكيد كرد: خطر بي‌حجابي از اعتياد نيز بيشتر است زيرا بي‌حجاب به عنوان يك ميكروب جامعه را آلوده مي‌كند. [تعجب][تعجب][تعجب]

پارازیت

گزارش سايت خبري استراليا به نقل از Sun ) مايكل جكسون دين خود را به اسلام تغيير داد و نام ميكاييل را براي خود برگزيد. اين خواننده لباس سنتي اسلامي بر تن كرد و ايمان خود به قران (شهادتين؟) را در خانه ي دوستش بر زبان آورد. جكسون كه در خانواده ي مسيحي شاهدان يهوه به دنيا آمده متعاقب بحث با تهيه كننده ي آلبوم هايش و ترانه سرايش كه هر دو اخيرن مسلمان شده اند به اسلام ايمان آورد.

مریم مجیدی

رییس جان من اصلا ناراحت نشدم یعنی اصلا موضوعی نسیت که به خاطرش بخوام ناراحت بشم فقط تفاوت دیدگاه و نظره دلم نمیخواد فکر کنی آدم دگمی هستم اما خب دین برام یه بازیچه نیست هیچ ربطی هم به آخوندا نداره دین من با مختصات خودش مال منه دین شما مال شما کاملا در صلح و صفا زندگی میکنیم فعلا در کف جمله ی جناب آقای علم الهدا موندم که خطر بی جحابی از اعتیاد هم بیشتره با این حساب.... چی بگم والا یکی نیست بگه میکروب یه تعریف مشخص داره بعضی از میکروب ها هم خون میخورن تازه خون مردم رو هم تو شیشه میکنن[قهقهه] رییس امیدوارم گوشیت هرچه زودتر پیدا بشه دلتنگتیم کاپتان کجایی شما؟ خوبیننننننننننننن؟ وحید امیدوارم خوب باشی

مریم رونق

داستانی از از پائولوكوئيلو رام كنندگان حيوانات سيرك براي مطيع كردن فيلها از ترفند ساده اي استفاده مي كنند.زماني كه حيوان هنوز بچه است، يكي از پاهاي او را به تنه درختي مي بندند. حيوان جوان هر چه تلاش مي كند نمي تواند خود را از بند خلاص كند اندك اندك اين عقيده كه تنه درخت خيلي قوي تر از اوست در فكرش شكل مي گيرد.وقتي حيوان بالغ و نيرومند شد ،كافي است شخصي نخي را به دور پاي فيل ببندد و سر ديگرش را به شاخه اي گره بزند. فيل براي رها كردن خود تلاشي نخواهد كرد . پاي ما نيز ، همچون فيلها،اغلب با رشته هاي ضعيف و شكننده اي بسته شده است ، اما از آنجا كه از بچگي قدرت تنه درخت را باور كرده ايم، به خود جرات تلاش كردن نمي دهيم، غافل از اينكه براي به دست آوردن آزادي ، يك عمل جسورانه كافيست .

پارازیت

نامه یک دختر به یکی از خواهران گشت نیروی انتظامی سلام خواهر! حالت چطور است؟ من زیاد خوب نیستم خیلی غصه دارم آن موقع که شما در میدان ونک مرا صدا کردید و گفتید”سلام” فکر نمی کردم بدون خدا حافظی بروید من تا آنروز به شما و خواهر های دیگر بر نخورده بودم شنیده بودم ولی ندیده بودم….. حالا تقریبا” مریض شده ام بعد از دیدن شما هر شب کابوس می بینم شما چطور؟ شما حتما” زیاد به امثال من برخورده اید! هر شب کابوس نمی بینید؟ من هر شب می بینم که می دوم می دوم و فرار می کنم

پارازیت

و کسی از پشت روسری و موهای مرا می گیرد مرا از پشت می کشد و به زمین می زند من صورتش را نمی بینم ؛ولی زورش زنانه نیست مرا می کشد روی زمین روی آسفالت و لبه جوب! جوب چیز خوبی نیست بد دردی دارد و هر چیزی را که در آن بیفتد با خودش می برد! آن روز حلقه من در جوب آب افتاد میدانی ؟ من تازه نامزد کرده ام البته شما که نمی دانی؛ وگرنه آن حرفهای زشت را به من نمی زدی! من آرایش کرده بودم و به دیدن نامزدم می رفتم

پارازیت

همانجا در کافی شاپ منظور بدی نداشتیم هیچ کس در کافی شاپ منظور بدی ندارد منظور های بد در خانه هاست شما خانه ها را هم می گردید؟ خانه به خانه؟ اتاق به اتاق؟ پدرم دیگر نمی گذارد من در اتاقم تنها باشم به من شک کرده! باور نمی کند که شما فقط به خاطر چکمه آن بلا را سر من آورده باشید! حتی باور نمی کند که شما وسط خیابان به چکمه ً پای من تیغ کشیده اید می گوید :”باید به جای چکمه پای صاب مرده تو تیغ می کشیدند!” می گوید :”تو حتما” یک غلطی کردی که خواستی فرار کنی وگرنه چکمه که گناه ندارد!

پارازیت

زن بابایم هم …..زن بدی نیست ولی می گوید:” پول چکمه ای که جر دادی از جهیزیت کم می کنم” می دانی خواهر حتی نامزدم هم می گوید:” با کی بودی که گرفتنت؟” نامزدم! که من به خاطرش با هزار خواهش و تمنا؛ التماس کردم و چکمه خریدم شما که نمی دانی ، یک بار از این چکمه ها پای دختری دید و خیلی به پاهای آن دختر نگاه کرد خواهر شما نامزد نداری؟ نمی خواهی به نظرش خوش تیپ ترین دختر دنیا باشی؟ وای حالم خیلی بد است دیدم دوستی برای برادری نامه نوشته بود گفتم من هم چند خطی برای شما بنویسم شاید سبک شوم لا اقل شما باور می کنید باور می کنید؟

وحید زارعی

نه آقا جون منم ناراحت نشدم. اصلا. تازه اگه عمامه بذارم بعد از ظهرها هم می رم روضه می خونم درآمدم بیشتر می شه! این روزا یه شغل کافی نیست باید به فکر شغل دوم بود. مجیدی ممنون از احوالپرسیت، فعلا نفس می کشم! اما دکترم فعلا از عکس العمل نشون دادن پرهیز دادهّ! واسه همین راجع به جگر و یووه و رئال نظری ندارم. من مظلومم؟!!!![سبز]