دوره گرد

من چیستم؟ بهت نگاه خاطره آمیز یک جنون

سلام. دیروز داشتم ضمیمه "کلیک" روزنامه ی جام جم رو می خوندم که به یه مطلب جالب برخوردم. به نظرم مطلب به درد بخوری بود گفتم بذارمش اینجا تا بقیه دوستان هم اگه مایل بودند ازش استفاده کنند. با این مطلبی که امروز نوشتم فکر کنم بعد مدتهای مدید دوری از مطالب علمی، وبلاگم یه خورده رنگ علمی بودن رو هم می چشه. امید که خوشتون بیاد.

 

"دفترچه ی یادداشت همیشگی"

اگر از آن گروه افرادی هستید که اکثر اطلاعات مفید خود را از اینترنت به‌دست می‌آورند، به ویژه اگر تعداد موارد مفیدی که ضمن جستجو در وب به‌دست می‌آورید زیاد و حجم آنها اندک است، حتما تاکنون با مشکل پیدا کردن مجدد اطلاعات روبرو شده‌اید. اغلب جستجوگران صفحات وب زمانی که در جستجوی مطلب خاصی هستند، با مواردی روبرو می‌شوند که ممکن است با مورد جستجو مرتبط نباشد، اما در جایی دیگر به کار آید. مشکل اغلب ما فراموش کردن سایتی است که اطلاعات را در آن یافته‌ایم.

وب سایت Evernote.com برای حل این مشکل چاره‌ای اندیشیده است. این ابزار کوچک سودمند که برای سیستم عامل‌های ویندوز، Mac و تلفن همراه طراحی شده است، به کاربران کمک می‌کند اطلاعاتی از این نوع را در مکانی مطمئن ذخیره کنند. برای استفاده از این نرم‌افزار کاربران ابتدا باید در وب سایت فوق ثبت نام کنند و سپس دستورات مربوط به نصب نرم‌افزار را در صفحه بارگذاری دنبال کنند. پس از نصب نرم‌افزار می‌توان تا چهل مگا‌بایت اطلاعات را با استفاده از این امکان ذخیره کرد. پس از نصب نرم‌افزار یک آیکون که به شکل سر یک فیل به رنگ سبز است در مرورگر شما تعبیه خواهد شد. برای ثبت کردن سایتی که اطلاعات مورد نظر شما در آن قرار گرفته است کافیست روی آیکون کلیک کنید. این کار تمام صفحه را در فضای اختصاص داده شده به شما در Evernote ذخیره خواهد کرد.


به این ترتیب وقتی یادداشت‌های خود را در نرم‌افزار چک می‌کنید، همه اطلاعات مورد‌نظر، از متن و تصویر گرفته تا لینک‌ها را مشاهده خواهید کرد. این امر جستجوی اطلاعات را به ساده‌ترین شکل ممکن عملی می‌سازد.

منبع : بی‌بی‌سی

من خودم نیم ساعت پیش دانلودش کردم. برنامه به راحتی دانلود و اجرا شد و هیچ مشکلی هم پیش نیومد. اگه می خواین به سایت مذکور برین اینجا کلیک کنید.

 

 

نوشته شده در ۱۳۸٧/٩/٤ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ توسط پوربایرامیان نظرات () |


Design By : Night Skin