دوره گرد

من چیستم؟ بهت نگاه خاطره آمیز یک جنون

 

:سرماي کم سابقه روزهاي اخير در کشورمان پديده هاي نادري را رقم زده است که مي توان از جمله آنها به يخ بستن درياچه گردشگري «شورابيل» در شهر اردبيل اشاره کرد.
اين درياچه که در سه کيلومتري جنوب غربي اردبيل واقع شده و 120 هکتار مساحت دارد، در زمره 9 درياچه آب شور ايران به شمار مي رود که بر اثر برودت هوا کاملا يخ زد و به سطحي صاف و براق تبديل شد. گرچه مسوولان محلي نسبت به احتمال شکستگي يخ هاي درياچه «شورابيل» هشدار مي هند، اما يخ بستگي اين درياچه بيش از همه کودکان اردبيل را شادمان کرد که بر روي يخ هاي آن به اسکي و سرسره بازي مشغول شدند.
براساس اين گزارش ، يخ بستن آب درياچه شورابيل ، پرندگان وحشي مهاجر را که به منظور زمستان گذراني به اين منطقه پناه آورده اند در تامين غذا با مشکل روبه رو کرده است. هم اکنون به علت ادامه يخبندان تعداد زيادي از پرندگان مهاجر، اطراف اين درياچه را ترک کرده اند. اين درياچه که از منظره زيبايي برخوردار است مجهز به امکانات جانبي نظير شهربازي و اسکله قايقراني بوده و بيشتر در فصول بهار و تابستان به عنوان يکي از مراکز تفريحي و گردشگري استان اردبيل مورد استفاده اهالي و گردشگران قرار مي گيرد.

نوشته شده در ۱۳۸٦/۱۱/۳ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ توسط پوربایرامیان نظرات () |


Design By : Night Skin