دوره گرد

من چیستم؟ بهت نگاه خاطره آمیز یک جنون

دیروز روز جهانی واترپلو با کلم بروکلی بود، کشور های زیاد و صاحب نامی تو مراسم بزرگداشت شرکت کرده بودن از جمله زیمبابوه، اوگاندا، مجمع الجزایر قمر و مهمتر از همه افغانستان. خوشحال بودم از این که هستیم و مرزمون از 76 میلیون هم گذشت. باور کنید دیروز خودش گفت که سه ساعت قبل شدیم یکی بیشتر از 76 میلیون نفر. حالا از این 76 میلیون نفر چند نفرشون شترند رو محاسبه اش رو به خودتون واگذار می کنم. میگن سال 1390 شده و طرف با افتخار میگه که بیا بریم شام خونه ی ما میدونی امروز شام چی داریم بربری 24 عیار، گفتیم یه شب هم ما اعیونی سر کنیم گور پدر فرداشب و پس فرداهاش.

یکی بهم گفت از حرفات سر در نمیارم، گفتم چه بهتر میگن تو این دنیا بیشترین لذت رو اونایی می برن که گاو تشریف دارن و چیزی سرشون نمیشه ، نه می فهمن دموکراسی چیه و نه اینکه براشون مهمه رئیس جمهور آمریکا از حزب دموکراته یا جمهوری خواه. هیچ جذابیتی براشون نداره که استالین چه غلطی کرده یا WC از اسم وینستون چرچیل گرفته شده. براشون مهمتر از همه آبگوشته که خوب جا افتاده باشه.

آبگوشت ، خیلی وقته نخوردمش نه به خاطر قیمت گوشتش نه شاید به خاطر اینکه میخوام رژیم خاصی داشته باشم یا شاید هم به این خاطر که دیگه ساندویج و پیتزا و لازانیا و ماکارونی و... اجازه خودنمایی بهش نمیدن. باور کنید دلم برا گوشت کوب تنگ شده کاش میشد بغلش کنم و بهش بگم I Love You.

دیروز داشتم بازی می کردم و می بردم ولی یهو باختم یهو از منفی هم منفی تر باختم یهو فهمیدم که چه زود میشه به دیر رسید و تاخیر داشت و به پرواز نرسید. میشه قشنگ بازی کرد و باخت و میشه دغل کرد و خیلی راحت برد. بدون اینکه آب از آب تکون بخوره و ماست آب بندازه. میشه هفتاد سال گرسنه موند و از اکسیری که یکی از الهه ها تو فکت تزریق می کنه زندگی کرد و دیگه تو جایی نبود که یک طرفت لاشخوار و اون طرفت کمپ صلیب سرخ باشه.

به قول شاملو:  از رنجی خسته ام که ازآنِ من نیست

 بر خاکی نشسته ام که ازآنِ من نیست

 با نامی زیسته ام که ازآنِ من نیست

 از دردی گریسته ام که ازآنِ من نیست

 از لذّتی جان گرفته ام که ازآنِ من نیست

به مرگی جان می سپارم که ازآنِ من نیست.

اسم شعرو نمی گم که همه چی رو فاش می کنه. اگه خودت اهلش باشی بهش پی میبری. خلاصه اینکه خداحافظ.

 

 

نوشته شده در ۱۳۸٩/٢/۱۱ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ توسط پوربایرامیان نظرات () |


Design By : Night Skin