دوره گرد

من چیستم؟ بهت نگاه خاطره آمیز یک جنون

چند شبه که آسمون دست از خسیسیش برداشته و بغضش رو ترکونده و داره گریه می کنه اون هم چه گریه ای ! همین جور شر شر داره اشک می ریزه. تو دلم می گم قربون اشک چشات. بی صبرانه منتظر صبح می مونم چون نفس کشیدن تو صبح بعد یه شب بارونی فوق العاده است، با هر نفس زندگیه که وارد ریه های آدم میشه. بغل پنجره نشستم و دارم زیر نور چراغی که داره به پنجره اتاقم چشمک می زنه ریزش محبت ها و مهربونیهای خدارو نگاه می کنم، آخه بارون زیر نور خیلی قشنگ و به وضوح دیده میشه.

 پنجره ی اتاقم رو باز گذاشتم و دارم به زیباترین قطعه ای که تا حالا شنیدم گوش می کنم. چقدر سمفونی زیبایی رو گروه ارکستر کائنات اجرا می کنه. شاید یه ویولون سل هم دست هر یک از فرشته های خدا باشه که دارن بارونو همراهی می کنن. با اینکه بارون همیشه با صدا می آد و اصلا با صدا عجینه اما همیشه احساس کردم که یه سکوتی رو همراه خودش داره یه چیزی شبیه به آرامش یا شاید بیشتر از اون.

خیلی وقته زیر بارون قدم نزدم، اگر هم قدم زده باشم یه چتر بالای سرم بوده که باعث دلخوری بارون ازم شده. خیلی دلم می خواد برم زیر بارون و اونقدر دور خودم بچرخم تا سرم گیج بره و خیس آب بشم و از ته دل جیغ بزنم. احساس می کنم با این کار کلی سبک می شم. اما حیف اگه این کارو انجام بدم همه ی در و همسایه ها می ریزن بیرون و با هرهر و کرکر و دیوونه خوندنم تموم آرامش بین من و بارون عزیز رو به هم می ریزن. پس به همین تماشا و نگاه بسنده می کنم هر چند برام کافی نیست.

یاد شعرا و ترانه هایی می افتم که درباره بارون شنیدم، دوست دارم زمزمشون کنم چقدر هم زیادن! اولین شعری که همیشه با دیدن بارون یادم می افته همون شعر"باز باران با ترانه"  اس چقدر قشنگه. و ترانه های دیگه ...

تو که بارونو ندیدی     گل  ابرا رو نچیدی ....

تو بارون که رفتی شبم زیر و رو شد      یه بغض شکسته رفیق گلوم شد .....

بارون امشب توی ایوون     مثل آزادی تو زندون .....

بارونو دوست دارم هنوز    چون تورو یادم می آره ....

و دکلمه ای که خیلی دوسش دارم ...

چقدر قشنگه اون شب چشمای سیاهت

عاشم عاشق تو، عاشق سادگیات

نم نم بارون می آد

دل من پر می کشه

نقش چشمای تورو، تو خط دفتر می کشه

همیشه وقتی هوا ابری میشه

عشق تو میاد به من سر می زنه

واسه دیدن دوبارت

دل من همیشه، همیشه به سیم آخر می زنه

دل من بال و پرش بسته شده

دل من از همه جا خسته شده

بارون نم نمکم ببار ببار

که دلم بدجوری دلبسته شده

 

نوشته شده در ۱۳۸٧/۱٢/۱۱ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ توسط پوربایرامیان نظرات () |


Design By : Night Skin